יום רביעי, 4 בנובמבר 2015

משל הפרהחכם אחד עבר עם תלמידו ביער כשבמרחק הבחין בבית בעל מראה דל ביותר. הוא החליט לבקר שם לזמן קצר.

בדרך הוא דיבר עם תלמידו על חשיבותם של ביקורים המאפשרים להכיר אנשים ועל הלמידה שרוכשים מחוויות כאלה כשהגיע, הוא ראה את הדלות המקום ותושביו. בבית ישן והרוס התגוררו זוג הורים ושלושת ילדיהם כולם יחפים ולבושים בבגדים קרועים ומלוכלכים. הוא התקרב לאב המשפחה ושאל אותו.

האין בסביבה זו מקורות עבודה, וגם אין מרכז מסחרי? כיצד אתה ומשפחתך מצליחים לשרוד?  האיש ענה לו: חבר, יש לנו פרה קטנה היא מניבה כמה ליטרים חלב בכל יום. חלק מהתוצרת אנו מחליפים עבור מזונות מסוימים, בחלק השני אנו מכינים יוגורט, גבינה וכו'  לעצמינו וכך אנו שורדים. החכם הסתכל סביבו מספר רגעים, בירך לשלום והלך. בדרך פנה החכם לתלמידו ואמר לו קח את הפרה הקטנה ותדחוף אותה לתהום. התלמיד התנגד למורו התווכח עמו וניסה להניעו מבקשתו, הרי הפרה היא אמצעי המחייה היחיד של המשפחה, אמר, אבל החכם הלך ולא ענה לו.

 התלמיד ביצע את פקודת מורו, מצא את הפרה הקטנה הוביל אותה עד לתהום דחף אותה ראה אותה מתגלגלת ומתה. המראה נשאר חרוט בזיכרונו ולא הרפה ממנו. 

 כעבור מספר שנים הצעיר החליט לעזוב את מורו לחזור למקום ולהתוודות בפני המשפחה ולעזור להם, כסף לא היה לו, הוא החליט שיעבוד עבורם חינם כדי לעזור להם לקנות פרה חדשה. כשהתקרב למקום ראה שהסביבה השתנתה, העצים פרחו, הבית היה יפה ונקי והילדים שחקו בחצר. הצעיר היה בטוח שהמשפחה הענייה נאלצה למכור את הביתה כדי לשרוד.  כשהיגיע אל הבית התקבל על ידי איש מאוד אדיב.

הצעיר שאל על המשפחה שהתגוררה בבית לפני מספר שנים, ענו לו שהמשפחה ממשיכה להתגורר בבית, הסתכל על הילדים והכיר אותם הם נראו גדולים ובריאים. הצעיר שיבח את המשפחה ושאל את האיש "בעל הפרה הקטנה".

כיצד הצלחת לשפר את המקום ולשנות את חייך? האיש השיב לו בהתלהבות.  הייתה לנו פרה קטנה שנפלה לתהום ומתה, מאותו רגע היינו חייבים לעשות דברים אחרים ולפתח מיומנויות חדשות שקודם לא ידענו שאנו מסוגלים להן.  ככה הצלחנו להגיע להישגים שהינך רואה.

לכל אחד מאיתנו יש פרה קטנה. שמגבילה ועושה אותנו תלויים בה, שאינה מאפשרת לנו לפתח את כישורינו ויכולותינו.  אנו מסתפקים במה שהפרה הקטנה מייצרת, וכך מנציחים מצב של בינוניות, שאינו מאפשר לנו להסיר את הכיסוי מעינינו ולראות ולהגשים את יכולותינו.

מהי הפרה הקטנה שלך?
רק אלו שיסתכנו ללכת רחוק מדי יכולים לגלות עד כמה רחוק אפשר ללכת.

 ל- ייעוץ עסקי לחץ כאן או חייג
תודה על תגובתכם .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה